برگزاری رویداد معرفی برج نوآوری کیش

در این نشست به معرفی برج نوآوری کیش ، نحوه استقرار شرکت های دانش بنیان و نهادهای حوزه فناوری، معرفی حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش،معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وصندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های دانش بنیان در منطقه آزاد کیش پرداخته شد.
برگزاری رویداد معرفی برج نوآوری کیش

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی علوم و فنون کیش، روز شنبه مورخ 18آبان ماه 98، رویداد معرفی برج نوآوری کیش در سالن همایش های صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد.

این نشست به منظور معرفی برج نوآوری کیش به شرکت های دانش بنیان و شتاب دهندگان، با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست و همچنین موسسه آموزشی علوم و فنون کیش به عنوان مدیریت این مرکز نوآوری و بازوی آموزشی-پژوهشی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار گردید. 

لازم به توضیح است در مرداد ماه سال جاری در جلسه ای با حضور سازمان های مذکور، تفاهم نامه ای سه جانبه درجهت همکاری های مشترک برای تسهیل زمینه استقرار و فعالیت شرکت های دانش بنیان و نوآور در جزیره کیش امضاء شد.

سخنرانان نشست معرفی برج نوآوری کیش، دکتر ناصر آخوندی معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر مسعود توفیقی معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر داریوش سلیمی دبیر شورای راهبردی شهر دانشی و مدیرعامل مؤسسه آموزشی علوم و فنون کیش، دکتر سیاوش ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، دکتر ابوالفضل باقری مدیرکل دفتر هماهنگی اقتصاد دانش بنیان و روح الله استیری مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بودند.

بخش اول این رویداد به معرفی برج نوآوری کیش و نحوه استقرار شرکت ها و نهادهای حوزه فناوری، معرفی حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش از شرکت های دانش بنیان و خلاق، معرفی حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان و خلاق در  منطقه آزاد کیش و معرفی حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از توسعه محصولات صادراتی شرکت های دانش بنیان در منطقه آزاد کیش و بخش دوم به پنل پرسش و پاسخ اختصاص یافت.

لازم به ذکر است دکتر داریوش سلیمی مدیریت برج نوآوری کیش عنوان کرد این ساختمان ۱۱ طبقه با بیش از ۸ هزار مترمربع فضای مفید ظرفیت بسیار خوبی برای  فعال‌تر کردن اکوسیستم نوآوری در جزیره کیش به شمار می‌آید. نهادهای زیست‌بوم نوآوری، شرکت‌های پیشرو، دانش بنیان و خلاق با ارائه درخواست خود می توانند در آن مستقر شوند تا به کمک آن‌ها حوزه های اساسی و اولویت دار جزیره کیش از جمله فناوری های نو در حوزه دریا، گردشگری، حمل و نقل هوشمند، سلامت و مدیریت پسماند فعال شوند. گفتنی است حضور شرکت های مذکور در سال اول فاقد اجاره و در سال دوم با حداقل اجاره خواهد بود و صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب ارائه وام های مختلف از شرکت های مذکور حمایت می نماید. 

علاوه بر این معافیت مالیاتی برای هر نوع فعالیت اقتصادی، ورود اتباع خارجی بدون اخذ روادید، تضمین و حمایت قانونی از سرمایه گذاری خارجی، فعالیت بورس اوراق بهادار و بورس کالا، نفت و محصولات پتروشیمی، برخورداری از منبع انرژی ( سوخت گاز) مستقل از سرزمین اصلی، دسترسی و نزدیکی به بنادر و شهرهای بین المللی و منطقه همچون دبی، شارجه و دوحه و دارا بودن خط هوایی مستقل و خطوط کشتیرانی با امکان حمل خودرو، همگی تنها بخشی از مزایا و زیرساخت های فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد کیش می باشند.

 

 

 

عکس / نوید ناصحی فر

 

 

 

 

در این مورد دیدگاه تان را بیان نمایید

* نام خود را وارد نمایید .
لغو
*دیدگاه تان را بیان نمایید .

شرکت در آزمون آنلاین
شما قبلا در این آزمون شرکت نموده اید
کد ملی معتبر نمیباشد
شماره همراه معتبر نمیباشد

دریافت محتوای آموزشی موسسه زبان کیش

برای دریافت اخرین محتوای آموزشی و اخبار موسسه زبان کیش ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید: