بازدید تیم پژوهش و فناوری موسسه علوم و فنون کیش از پارک علم و فناوری البرز

بازدید تیم پژوهش و فناوری موسسه علوم و فنون کیش از پارک علم و فناوری البرز

به گزارش روابط عمومی موسسه علوم و فنون کیش روز چهارشنبه مورخ 5 شهریور 99 تیم پژوهش و فناوری موسسه علوم و فنون کیش و مرکز نوآوری کیش از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی، پارک علم و فناوری البرز و شرکت‌های دانش بنیان این مجموعه بازدید به عمل آورد.

در این بازدید مهدی عسگری، نماینده مردم کرج، فردیس و  اشتهارد در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، بهروز بادکو رییس سازمان تجاری سازی و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی ، مجید صحراگرد رییس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری تهران، مهدی عباسی، رئیس پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی، احسان سلیم پور رئیس دفتر موسسه علوم و فنون در جزیره کیش و پرویز عطایی رییس گروه های نوآور مرکز نوآوری کیش حضور داشتند و هدف از آن همکاری و ارتباط دو مجموعه و استفاده از ظرفیت های طرفین بود.

مهندس عباسی، رئیس پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی در این بازدید به معرفی و تشریح فعالیت‌های پارک پرداخت و گفت: استقرار بیش از۱۶ مرکز جهاددانشگاهی ، بیش از ۷۲ واحد فناور و دانش بنیان و وجود ۲ مرکز رشد در پارک علم و فناوری البرز باعث شده این منطقه در توسعه علمی و صنعتی استان، نقشی مهم و کلیدی داشته باشد .

دکترعسگری توسعه مراکز حمایتی و پارک‌های علم و فناوری را راه حل توسعه صنعت دانش‌بنیان خواند و حلقه مفقوده در این حوزه را ایجاد ارتباط بین مراکز دانش بنیان و واحد‌های تولیدی دانست و در ادامه گفت: حمایت به این معنی نیست که شرکت‌های جوان دانش بنیان را وارد چرخه تولید و صنعت کنیم بلکه حلقه اصلی که باید در این بخش ایجاد بکنیم این است زنجیره اتصال بین شرکت‌های دانش بنیان و واحد‌های تولیدی برقرار شود. باید اجازه بدهیم افرادی که استعداد تولید دانش و تکنولوژی‌های نوین را دارند، در حوزه تخصصی خودشان بمانند. مشابه این زنجیره در سایر استان‌ها ایجاد شده است و هر دو طرف به صورت برد-برد، از این معامله نتیجه گرفته اند
دکتر بادکو با اشاره به سه دهه فعالیت پارک و علم فناوری البرز، گفت: جهاد دانشگاهی سرمایه‌گذاری‌های خوبی در این بخش انجام داده است. این منطقه یک قطعه الماس در البرز است که باید از تمام ظرفیت‌های آن استفاده کردوی افزود: بهترین گزینه سرمایه‌گذاری برروی شرکت‌های دانش بنیان، پارک‌های علم و فناوری و شهرک‌های صنعتی است که ثمرات زیادی برای کشور در تمام حوزه‌ها دارد و موجب توسعه می‌شود.

لازم به توضیح است مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی در سال 1365 با هدف ایجاد فضاهای تحقیقاتی و پژوهشی متمرکز و استاندارد در امر تحقیقات، خصوصاً در مراحل طراحی، آزمایشگاه، پایلوت و ساختار حوزه های شیمی، مهندسی شیمی طراحی شده و در  حال حاضر قریب 70 هزار متر مربع ساختمان شامل آزمایشگاه، سالن پایلوت، اداری، انبار و گارگاه ساخته شده استهم اکنون در مجموعه 29 واحد و پژوهشکده و مرکز و پارک علم و فناوری البرز با 70 شرکت پذیرش شده فناور و دانش بنیان و نیز سازمان مرکزی جهاددانشگاهی بخشی از فعالیت های خود را در مجتمع به انجام  می رساند.

 

 

 

در این مورد دیدگاه تان را بیان نمایید

* نام خود را وارد نمایید .
لغو
*دیدگاه تان را بیان نمایید .

شرکت در آزمون آنلاین
شما قبلا در این آزمون شرکت نموده اید
کد ملی معتبر نمیباشد
شماره همراه معتبر نمیباشد