رونمایی از نخستین پانتون بوت کامپوزیتی

نخستین پانتون بوت کامپوزیتی در کیش با حمایت مرکز نوآوری و با هدف توسعه اقتصاد دریا و تولیدات فناورانه تولید شد.
رونمایی از نخستین پانتون بوت کامپوزیتی

 

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی علوم و فنون کیش، درمراسمی صبح امروز سه شنبه 16 دی با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش، رئیس مرکز نوآوری و جمعی از مسئولان محلی، نخستین قایق تفریحی کامپوزیتی( پانتون بوت) که درشرکت اسپید مارین کیش از مجموعه های دانش بنیان برج نو آوری کیش طراحی و تولید شده است دراسکله مارینا پارک رونمایی شد.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم گفت: یکی از محورهای اصلی فعالیت و راهبردهای تعریف شده در مرکز نوآوری کیش اقتصاد دریا و تفریحات دریایی است که بعد از استقرار شرکت های دانش بنیان در این مرکز امروز شاهد تولید یک محصول جدید و فناورانه در این حوزه هستیم.

 

مظفری با بیان این که طراحی و تولید نخستین کانتن بوت کامپوزیتی با هدف گردشگری، تفریحی و رفاهی، زمینه ساز بسیاری از فعالیت های بعدی در حوزه دریایی است اظهار داشت: یکی از موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری توجه دولت مردان به فعال سازی اقتصاد دریا و بهره مندی مناسب از ظرفیت های بی نظیر و ارزشمند این حوزه در کشورمان است.

 

وی با اشاره به انعطاف پذیری این قایق تفریحی برای استفاده در آب های آزاد و دریا افزود: می توان در 60 دریاچه داخلی و یا دریاچه های حاصل از انباشت آب شیرین پشت سدها از این قایق استفاده و فضای بسیار خوبی را برای گردشگران و هموطنان در حوزه تفریحات دریایی فراهم کرد.

 

همچنین سعید حق دار مدیر عامل شرکت اسپید مارین کیش با بیان این که گروهی از نیروهای جوان و خلاق تمامی مراحل طراحی و ساخت این قایق تفریحی را در جزیره کیش انجام داده اند گفت: وسعت سطح عرشه، ظرفیت بیشترنسبت به قایق های هم اندازه و ایمنی بالا مشخصه اصلی این کانتن بوت کامپوزیتی است که برای نخستین بار در کشور طراحی و ساخته می شود.

 

به گفته حق دار، در این نمونه جدید به دلیل وسعت سطح عرشه و عرض زیاد آن امکان بارگذاری بیشترفراهم شده و این قایق با ظرفیت پذیرش بالاتر و فضای گسترده تری که برای تردد روی سطح عرشه در اختیار گردشگران قرار می دهد ضمن افزایش رضایتمندی گردشگران از خدمات تفریحات دریایی، ایمنی بسیار زیادی هم دارد.

 

وی با اشاره به این که قایق های تفریحی به طورمعمول از جنس کامپوزیت، چوب، آلومینیوم ویا فایبرگلاس هستند گفت: پیش از این قایق های تفریحی بیشتر از جنس فایبرگلاس بوده و با الگو برداری از نمونه های خارجی ساخته می شد، اما در این قایق تفریحی تمام بخش ها از جمله سایبان، عرشه، کنسول و بدنه با طراحی منحصر بفرد و ازجنس کامپوزیت ساخته شده است .

 

وی با اشاره به اینکه این قایق 3 و نیم متر عرض و 8 و نیم متر طول دارد اظهارداشت: تعبیه دو اسکی در زیر بدنه و افزایش سطح اتکای آن برآب سبب کاهش تکان های قایق در امواج و افزایش ایمنی آن می شود.

 

مدیر عامل شرکت اسپید مارین کیش از کاهش چشمگیر قیمت این نمونه داخلی نسبت به مشابه خارجی آن خبر داد و گفت: قیمت قایق هایی که در کیش تولید می کنیم یک سوم نمونه های مشابه خارجی است.

 

وی با بیان اینکه تلاش می کند شرایط تولید و عرضه مناسب قایق های تفریحی به گونه ای باشد که همه ساکنان کیش بتوانند قایق شخصی خریداری کرده و از طبیعت زیبای دریا درخلیج فارس لذت ببرند گفت: با کمک صندوق حمایت از صنایع دریایی وزرات صنایع وابسته به وزارت صمت تسهیلات 300 میلیون تومانی با بهره4 درصد و باز پرداخت 5 ساله در اختیار علاقمندان قرارمی گیرد تا بتوانند به راحتی قایق تفریحی خود را خریداری کنند.

 

در این مورد دیدگاه تان را بیان نمایید

* نام خود را وارد نمایید .
لغو
*دیدگاه تان را بیان نمایید .

شرکت در آزمون آنلاین
شما قبلا در این آزمون شرکت نموده اید
کد ملی معتبر نمیباشد
شماره همراه معتبر نمیباشد

دریافت محتوای آموزشی موسسه زبان کیش

برای دریافت اخرین محتوای آموزشی و اخبار موسسه زبان کیش ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید: