رویداد مجازی ارائه نیازهای فناورانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

رویداد مجازی ارائه نیازهای فناورانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد.
رویداد مجازی ارائه نیازهای فناورانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

 

رویداد مجازی ارائه نیازهای فناورانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به شرکت های دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی علوم و فنون کیش، مسعود توفیقی، مدیرعامل موسسه علوم و فنون کیش در مورد نیازهای احصا شده اين موسسه كه با ارزيابي تیم آموزش دیده استاندارد سازي شده است گفت: خلأهای دانشی نیازمند توجه جدی است، بر این اساس یک تیم آموزش دیده حوزه‌های مختلف را ارزیابی کردند تا بتوانیم از همه ظرفیت‌های سازمان منطقه آزاد کیش برای جلب بخش خصوصی و تامین نیاز آنها استفاده کنیم.

 

وی ادامه داد: برای این رویداد 36 نیاز فناورانه احصا شده است که مؤسسه آموزشی علوم و فنون کیش در رتبه دوم قرار دارد و امیدواریم مذاکرات تجاری بین شرکت‌های دانش بنیان و همکاران سازمان منطقه آزاد کیش دستاوردهاي خوبی داشته و ارتباط مستمري بين زنجیره تامین کنندگان فناوری و متقاضیان برقرار شود.

 

توفیقی افزود :انیازهای نوآورانه مرکز نوآوری کیش نیز شامل سامانه B2B هوشمند، سیستم کنترل ورود و خروج هوشمند، سیستم IMS ساختمانی و سامانه مدیریت یکپارچه تهدیدات( فایروال اکسترنال) است.

 

همچنین غلامحسین مظفری، مدیر عامل این سازمان ضمن اشاره به ظرفیت مرکز نوآوری کیش از همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی ابراز خرسندی کرد و گفت: در مرکزنوآوری کیش 45 شرکت دانش بنیان مستقر هستند و این مرکز ظرفیت پذیرش 100 شرکت را دارد.

 

وي از راه اندازی شهرکی برای استقرارشرکت‌های دانش بنیان در کنار مرکز نوآوری کیش خبر داد و افزود: کاربردی کردن ایده و تولید محصول و عرضه به بازار از دستاوردهایی است که با وجود مرکز نوآوری کیش محقق می‌شود.

 

غلامحسين مظفري با بيان اينكه تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای برای رونق اقتصاد کشور در کنار مشارکت شرکت‌ها، اتفاق خوبی را در منطقه آزاد کیش رقم زده است اظهار داشت : اين نشست فرصت مناسبی است که از توانمندی متخصصان داخلی در حوزه علم و فناوری بهره‌مند شویم.

 

مدیرعامل منطقه آزاد کیش تصریح کرد: درنظر داریم با حضور شرکت‌های دانش بنیان در این منطقه و اهتمام جدی در رفع نیازهای فناورانه ، جزیره کیش به نمونه و الگویی برای بهره‌مندی از توان شرکت‌های دانش بنیان تبدیل شود.

 

همچنین در این رویداد مجازی، نیازهاي فناورانه  معاونت  گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش شامل ایجاد موزه اینتراکتیو با اتکا به فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، ایجاد بایگانی برای معاونت گردشگری، سیستم هوشمند کنترل تردد موتورهای شارژی مبتنی بر (RFID)  و یا سایر فناوری‌های مشابه و کنترل محوطه‌های تاریخی به وسیله مانیتورینگ مطرح شد.

 

نیازهای فناورانه امور مجامع و حسابرسی سازمان منطقه آزاد کیش نیز شامل صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه، طرح‌های توسعه گردشگری و زیست بوم، ایجاد و تقویت اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی(صنایع مرتبط با دریا)، ایجاد کنسرسیوم دانش بنیان در اجرای طرح هاي کلان عمرانی، ایجاد بانک اطلاعاتی محصولات با فناوری‌های متناسب نیاز واحدهای مختلف سازمان بود.

 

 ایجاد سیستم تسهیل فرآیند ورود به وندورلیست برای محصولات با فناوری بالا، ایجاد و راه‌اندازی فین‌تک با توجه به بحث بورس و بازار سهام، بایگانی اطلاعاتی با استفاده از فناوری‌های نوین در حیطه حسابرسی مدیریت عملکرد،  پلتفرم ابری (cloud based)، کاربرد فناوری بلاکچین درحسابداری و حسابرسی و نرم‌افزارها، پلتفرم‌ها و متدهای نوین مدیریت ریسک و اعتبارسنجی از دیگر مواردی بود که امور مجامع و حسابرسی سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد.

 

همچنين مؤسسه ورزش سازمان منطقه آزاد کیش نیز نيازهاي فناورانه خود را از جمله دستگاه توپ‌انداز، توپ ایر بدمینتون و نجات غریق هوشمند مطرح كرد.

 

نیاز فناورانه اي كه مؤسسه علوم و فنون کیش مطرح كرد نیز شامل سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی، آموزش مجازی آفلاین و طرح تبدیلکسب و کارهای آموزش حضوری به صورت آنلاین بود.

 

شركت هواپيمايي كيش هم مواردی  همچون بازطراحی و بازتولید قطعات مورد استفاده در تعمیرات شرکت‌های هواپیمایی را مطرح كرد.

 

شرکت برق و روشنایی کیش نیز در حوزه تولید خازن، سرکابل و مفصل حرارتی فشار متوسط نيازهاي خود را ارائه کرد.

 

نیاز فناورانه جزایر اقماری (هندورابی) نیز شامل اجرایی کردن جزیره سبز، سیستم حمل و نقل پاک، فناوری‌های نوین در تأمینانرژی‌های مورد نیاز و تأمین شناور بوم‌گردی بین جزیره و هندورابی بود.

 

لازم به ذکر است رویداد مجازی ارائه نیازهای فناورانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی سه شنبه و چهارشنبه دوم و سوم دی برگزار شد.

 

 

 

در این مورد دیدگاه تان را بیان نمایید

 • متین مجیدی پارک مینا

 • معرف به اميد موفقيت هاي بيشتر

 • علی با هم فکری وتلاش پیش بسوی فردای بهتر

 • سودا بسیارعالی

 • احمد سامعي عالي

 • افشين پيش به سوي موفقيت هاي بيشتر

 • مدیر سامانه

 • نیلوفر جمشیدی بسیاری از فناوری‌ها کاربردی نیست و مشکلی از واحدها را برطرف نمی‌کند بنابراین این ضرورت وجود دارد که نیازهای فناوری واحدهایی را شناسایی و مشخص کرده که در این رویداد به خوبی اجرا و ارتباط خوبی بین بخش های مختلف و شرکتها صورت گرفت . با تشکر

 • مدیر سامانه سپاس

 • حیدرپور عالی بود

 • مدیر سامانه ممنون از شما

 • عباس وکیلی مرتفع نمودن نیازهای فناورانه سازمان و شرکتهای تابعه در گام اول توسط شرکتهای دانش بنیان و احرایی شدن تبدیل ایده به محصول یا ارائه خدمات نشان دهنده توان شرکتها و نیز تاثیر مرکز نوآوری در جزیره است.

 • مدیر سامانه ممنون از توجه شما

* نام خود را وارد نمایید .
لغو
*دیدگاه تان را بیان نمایید .

شرکت در آزمون آنلاین
شما قبلا در این آزمون شرکت نموده اید
کد ملی معتبر نمیباشد
شماره همراه معتبر نمیباشد

دریافت محتوای آموزشی موسسه زبان کیش

برای دریافت اخرین محتوای آموزشی و اخبار موسسه زبان کیش ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید: