برگزاری رویداد جذب ایده تفریحات و بازی‌های دریایی در مرکز نوآوری کیش

برگزاری رویداد جذب ایده تفریحات و بازی‌های دریایی در مرکز نوآوری کیش

به گزارش روابط‌عمومی مؤسسه علوم و فنون کیش، در مراسمی با حضور معاونین و مدیران این سازمان منطقه آزاد کیش مسئولان شرکت‌های تابعه در مرکز نوآوری کیش ، رویداد جذب ایده تفریحات و بازی‌های دریایی برگزار و ایده های برتر معرفی شدند.

محمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید پور علی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و رئیس هیئت مدیره موسسه علوم و فنون، مسعود توفیقی مدیرعامل موسسه علوم و فنون کیش، محمد پورسینا مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان ، ماهان مدون مدیر گردشگری سازمان، محمدتقی امیری خراسانی سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم و قاسم نرگسی رئیس جامعه کلوپ‌داران کیش در این مراسم حضور داشتند.

 مسعود توفیقی مدیرعامل موسسه علوم و فنون کیش، در این مراسم  ضمن تشکر از برگزارکنندگان این مراسم ازجمله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت و فراهم کردن بستر برگزاری این رویداد و از ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان این معاونت، هیئت داوران که در تسهیل فرایند فراخوان و نظارت نقش به‌سزایی ایفا کردند، همچنین اعضای کمیته اجرایی و همکاران فعال در موسسه علوم و فنون کیش گفت: اصلی‌ترین عناصر رویداد، ایده‌پردازان هستند که به مرکز نوآوری کیش اعتماد کردند و ایده‌های خود را ارائه دادند.

مدیرعامل موسسه علوم و فنون کیش با ابراز خرسندی از برگزاری نخستین رویداد در مرکز نوآوری جزیره گفت: همان‌گونه که در بازه زمانی تعیین شده برای جمع‌آوری ایده‌ها، بالغ بر 92 طرح و ایده به مرکز نوآوری ارسال و از بین آنها 5 طرح به‌عنوان ایده‌های برتر انتخاب شد، از این پس در این مرکز باید شاهد رویدادهایی باشیم که بیشترین اثر بخشی را دارند.

سعید پورعلی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و رئیس هیئت مدیره موسسه علوم و فنون کیش نیز در رویداد جذب ایده تفریحات و بازی‌های دریایی، فلسفه شکل‌گیری این مؤسسه را گسترش مهارت برای افزایش ظرفیت‌های جزیره در راستای جذب گردشگر عنوان کرد و گفت: رویکرد و کشش  این موسسه در سطح کشور به سمت فعالیت‌های فن‌آورانه می‌تواند در رونق اقتصادی جزیره موثر باشد.

وی با اشاره به ورود تعداد 50 تا 80 هزار گردشگر به‌صورت ماهانه و 600 هزار تا 1 میلیون نفر در طول سال افزود: گردشگران برای استفاده از ظرفیت‌های بکر کیش به این جزیره سفر می‌کنند؛ به همین منظور در این دوره به جذب ایده‌ها در حوزه تفریحات دریایی پرداخته شده است و با این رویکرد که توسعه گردشگری موجب رونق اقتصادی خواهد شد، برای تقویت مباحث اقتصاد دانش‌بنیان در جزیره کیش تلاش جدی می‌شود تا در کنار اتفاقات و رویدادهای مرکز نوآوری، شاهد خلاقیت و به‌کارگیری ایده‌های جدید در تمامی حوزه‌ها باشیم.

پور علی در پایان گفت: جذب ایده‌های جدید و خلاقانه علاوه بر تقویت و ارتقا سطح کیفیت و جذابیت خدمات، موجب رونق صنعت گردشگری خواهد شد. با تکیه‌ای که جنوبی‌ها بر دریا دارند و بستر دریا را مانند آغوش مادری با لطافت‌های زنانه توصیف می‌کنند و احترام و توجه مادرانه به دریا در جنوب کشور به‌ویژه کیش قابل اعتنا است.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه مهم دریا برای این منطقه آزاد اظهار داشت: کیش بیش از 91 کیلومتر وسعت زمینی دارد و بخش مهم آن دریاست که باید به دریا توجه کنیم و از ظرفیت‌های این نعمت الهی در رویکرد جدید موسسه علوم و فنون استفاده و با شناخت ویژگی‌های حوزه دریایی خلیج فارس حول این محور ایده‌پردازی کنیم.

امیری خراسانی سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم و عضو کمیته داوران این رویداد، جزیره کیش را یکی از مناطق گردشگری برتر در حوزه تفریحات دریایی عنوان کرد و گفت: کیش با دارا بودن 54 کیلومتر نقاط ساحلی، تنوع زیست محیطی و آب‌‌های آرام، در بحث ورزش‌های دریایی، ساحلی و غواصی، ظرفیت بی‌نظیری در منطقه محسوب می‌شود.

وی همچنین با اشاره به وجود 30 کلوپ ارائه‌دهنده تفریحات دریایی در جزیره گفت: سایت‌های بکر مرجانی مخصوص غواصی در کیش، فرصت را برای توسعه گردشگری ورزش و دریایی در جزیره فراهم می‌کند.

گفتنی است این رویداد با هدف ارتقا سطح ایده‌های حوزه تفریحات و بازی‌های دریایی از سوی صاحبان فکر و دانش با طرح ایده‌های جدید و همچنین مشارکت با مرکز نوآوری جزیره کیش، سرمایه‌گذاران و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی برگزار شد. محورهای این رویداد تفریحات ساحلی و دریایی با رویکرد گردشگری، حوزه سلامت و ورزش‌های دریایی و طراحی وسایل بازی خلاقانه برای تمامی سنین بوده است.

در این مورد دیدگاه تان را بیان نمایید

* نام خود را وارد نمایید .
لغو
*دیدگاه تان را بیان نمایید .

شرکت در آزمون آنلاین
شما قبلا در این آزمون شرکت نموده اید
کد ملی معتبر نمیباشد
شماره همراه معتبر نمیباشد

دریافت محتوای آموزشی موسسه زبان کیش

برای دریافت اخرین محتوای آموزشی و اخبار موسسه زبان کیش ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید: