ارزش گذاری برند موسسه علوم و فنون کیش برای اولین بار از زمان تاسیس

ارزش گذاری برند موسسه علوم و فنون کیش برای اولین بار از زمان تاسیس

به گزارش روابط عمومی موسسه علوم و فنون کیش ارزش گذاری برند این موسسه برای اولین بار از زمان تاسیس آن انجام شد.

مسعود توفیقی مدیرعامل و عضوهیات مدیره موسسه در این خصوص گفت: امروزه برند بخشی از سرمایه و ثروت یک بنگاه اقتصادی به‌ شمار می‌آید و کنترل آن جزء فعالیت‌های استراتژیک سازمانی می‌باشد. ارزش‌گذاری برند موسسه علوم و فنون کیش با بیش از ۳۰ سال سابقه در حوزه آموزش زبان‌های خارجی با بیش از ۱۳۰ شعبه در سراسر کشور و همچنین به عنوان بازوی آموزشی، پژوهشی و فناوری سازمان منطقه آزاد کیش امری اجتناب ناپذیر بوده و سمت و سوی مدیریت بازاریابی و برندینگ موسسه را هدفمندتر خواهد کرد وی در ادامه افزود: برند موسسه علوم و فنون کیش مهمترین سهم در ثروت و اقتصاد این بنگاه اقتصادی داشته و ارزش گذاری آن نوید تحولات و ارزش آفرینی های نوینی را به این مجموعه آموزشی، پژوهشی و فناور می‌دهد.

توفیقی همچنین این نوید را داد که موسسه علوم و فنون کیش با توجه به تجارب و توانمندی‌های کسب کرده در حوزه افزایش سرمایه، شناسایی دارایی معنوی و ارزش‌گذاری برند اعلام آمادگی می‌نماید تا آن را در اختیار سایر فعالان اقتصادی جزیره کیش قرار دهد.

محمد ثاقب فرد مدیر امور مجامع و حسابرسی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص ارزش گذاری برند موسسه علوم و فنون کیش گفت: این اقدام که تراز موسسه را ارتقا داده است در سطح موسسات آموزشی کشور یک رخداد کم نظیر و در سطح شرکت ها و موسسات مناطق آزاد بی نظیر است. وی در ادامه اظهار امیدواری  موسسه علوم و فنون کیش با توجه به توانمندی ها و تجارب کسب کرده در این حوزه و  حوزه افزایش سرمایه را در قالب یک بسته آن در اختیار سایر شرکت ها و فعالان اقتصادی جزیره کیش قرار دهد.

امین محمودی نیا  عضو هیات مدیره و مدیر مالی و اداری موسسه علوم وفنون کیش در خصوص ارزش‌گذاری برند موسسه علوم و فنون کیش گفت: در دنیای امروز هرچه برندها سنجش پذیرتر شوند شرکت ها نیز با رقابت بیشتر بر ارزش آن می افزایند. ارزش برند وسیله ای برای افزایش منابع مالی، قیمت گذاری برند و نرخ اعطای جواز نمایندگی سهام می باشد. وی در ادامه افزود: سند ارزش گذاری برند موسسه علوم و فنون کیش با اتکا بر اصول و روش های علمی و بررسی و تحلیل انبوه داده ها و رعایت استانداردهای فنی، حسابداری و سرمایه گذاری تدوین گردیده و به تایید کارشناسان رسمی دادگستری رسیده است.

محمودی نیا در خصوص فرآیند صورت گرفته در ارزش گذاری برند موسسه علوم و فنون کیش گفت: با توجه به بلوغ فرآیندی، مدل کسب و کار و جایگاه موسسه در بازار، به منظور برآورد ارزش برند آن با همکاری یک شرکت دانش بنیان مسلط بر این حوزه از روش اینتربرند استفاده شد و مراحل آن با ترکیب روش های مالی، تحلیل کارشناسی و تحقیقات میدانی انجام گرفته و اهم گام های اجرا شده در این روش عبارتند از:

۱-بخش بندی کانال‌های درآمدی با توجه به بازارهایی که موسسه در آن ها فعال است و پیشبینی روند بازار در سال های آتی

۲-محاسبه ارزش افزوده اقتصادی استفاده از اطلاعات گزارش حسابرسی و صورت های مالی

۳-شناسایی نقش برند در خریداری و انتخاب شدن برند از طریق محاسبه شاخص نقش برند با استفاده از پرسشنامه آنلاین

۴-محاسبه شاخص قدرت برند 

۵-تنزیل عواید آتی برند با استفاده از مدل رشد گوردن و در نهایت محاسبه ارزش برند

لازم به توضیح است مدیریت موسسه علوم و فنون کیش در خصوص فرآیند ارزش گذاری برند و اقدامات صورت گرفته از محمد ثاقب فرد مدیر امور مجامع و حسابرسی سازمان منطقه آزاد کیش و عباس وکیلی رئیس اداره مالی موسسه علوم و فنون کیش تشکر و قدردانی کرد.

 

در این مورد دیدگاه تان را بیان نمایید

* نام خود را وارد نمایید .
لغو
*دیدگاه تان را بیان نمایید .

شرکت در آزمون آنلاین
شما قبلا در این آزمون شرکت نموده اید
کد ملی معتبر نمیباشد
شماره همراه معتبر نمیباشد