افتتاح مرکز نوآوری کیش به عنوان مهمترین طرح افتتاحی جزیره کیش در هفته سوم شهریور

افتتاح مرکز نوآوری کیش به عنوان مهمترین طرح افتتاحی جزیره کیش در هفته سوم شهریور

به گزارش روابط عمومی موسسه علوم و فنون کیش بیستم شهریور امسال ۱۱ طرح اقتصادی در منطقه آزاد کیش توسط ریاست محترم جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح می گردد.

مهم‌ترین طرح افتتاحی، مرکز نوآوری کیش است که با هدف ایجاد زیست بوم نوآوری در جزیره کیش فعالیت خود را بطور رسمی آغاز خواهد کرد. لازم به توضیح است مرکز نوآوری کیش با مدیریت دکتر مسعود توفیقی مدیرعامل موسسه علوم و فنون کیش در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان با محوریت حوزه های مرتبط با دریا و حمایت نوآوران و فناوران راه اندازی شده است. این مرکز محلی برای استقرار شرکت های دانش بنیان، استارت آپ ها، شتابدهنده ها و صندوق های پژوهش و فناری  است و هدف آن فراهم کردن بستری مناسب برای اجرایی نمودن ایده های این گروه های خلاق و رفع نیازی از جزیره کیش به طور اخص و اجرایی شدن طرح های نوآورانه در کشور به طور اعم است.

مسعود توفیقی در خصوص روند استقرار شرکت های دانش بنیان در مرکز نوآوری کیش گفت: در حال حاضر بیش از ۳۴ شرکت دانش بنیان در این مرکز استقرار یافته‌اند و این در حالی است که بیش از ۱۶۷ درخواست استقرار در حال بررسی است. مدیر مرکز نوآوری کیش در ادامه افزود این استقبال ناشی از ظرفیت‌های بسیار خوب منطقه آزاد کیش برای توسعه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و فناور، به عنوان یک مدل منحصر به‌فرد توسعه در جنوب کشور است.

لازم به توضیح است احداث نخستین هلی پورت کشور، توسعه شبکه زیرساخت فیبر نوری، ‌احداث تونل ارتباطی جزیره کیش،  ایجاد کابل فیبر نوری دریایی پشتیبانی از جمله طرح های زیرساختی و زیربنایی جهت افزایش توانایی و تاب آوری کیش است.  در بخش خصوصی نیز افتتاح مجموعه های هتل بزرگ پانوراما،مجتمع های مسکونی خانه، ستاره ، پرشین ۲، مجتمع خدماتی پارسیس،مجتمع زمهریر کیش و مبلمان سام چوب به بهره برداری خواهند رسید.

ارزش سرمایه گذاری این طرح ها 20،356 میلیارد ریال است و با بهره برداری از پروژه های مذکور 1068 شغل مستقیم ایجاد شده است.

در این مورد دیدگاه تان را بیان نمایید

  • مسعود ممنون

  • احمد فرخی اشنایی جزیره با تکنولوژی هایجدید وتوسعه وپیشرفت جزیره زیبای کیش وایجاد محیط گردش گری با تکنو لوژبهای روز دنیا

  • مدیر سامانه کاربر گرامی از اینکه دیدگاه خود را ثبت کردید بی نهایت سپاسگزاریم

* نام خود را وارد نمایید .
لغو
*دیدگاه تان را بیان نمایید .

شرکت در آزمون آنلاین
شما قبلا در این آزمون شرکت نموده اید
کد ملی معتبر نمیباشد
شماره همراه معتبر نمیباشد

دریافت محتوای آموزشی موسسه زبان کیش

برای دریافت اخرین محتوای آموزشی و اخبار موسسه زبان کیش ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید: