مشاور رئیس‌جمهور: خلاقیت زبانزد ایرانیان باید تبدیل به ارزش‌افزوده برای کشور شود

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، بر تبدیل علم و خلاقیت ایرانی به ارزش‌افزوده تاکید کرد و گفت: با تقویت این توانمندی دیگر شاهد فرار مغزها و نگران بیکاری نخبگان نخواهیم بود.
مشاور رئیس‌جمهور:
خلاقیت زبانزد ایرانیان باید تبدیل به ارزش‌افزوده برای کشور شود

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزشی علوم و فنون کیش، سعید محمد در بازدید از مرکز نوآوری کیش با همراهی مدیرعامل و معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به همکار بودن بانیان شرکت‌های دانش‌بنیان، از پیشرفتی که در حال وقوع هست ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: علم و خلاقیت ایرانی که در تمام دنیا زبانزد هست باید تبدیل به ارزش‌افزوده شود و اتفاقا کشور ما دقیقا در همین نقطه لنگ می‌زند. 

وی با اشاره به ارزش افزوده‌ خارج از ایران، تصریح کرد: این توانمندی با بازاریابی، صنعتی‌سازی و شناسایی بازار ایجاد شده است و مشابه آن توسط متخصصان ایران مهیا و بومی شده است و چنانچه به این سرفصل‌ها اهمیت داده شود دیگر شاهد فرار مغزها و نگران بیکاری نخبگان نخواهیم بود.

مشاور رییس جمهور، با ابراز رضایت از خدمات ارائه‌شده در این حوزه در کیش و دیگر مناطق تاکید کرد: دبیرخانه مناطق آزاد کشور از این مسیر حمایت می‌کند و هر موضوعی هم که در ید قدرت دبیرخانه نباشد، مطرح و برنامه‌ریزی خواهد شد.

مدیرعامل موسسه علوم‌وفنون کیش و مدیر مرکز نوآوری کیش در ابتدای این نشست با اشاره به افتتاح این مرکز در شهریور99 اظهار کرد: این ملک بعد از سال‌ها متروکه بودن، با مشارکت سازمان منطقه آزاد کیش و تهاتر با صندوق بازنشستگی در خدمت خانواده متخصص ِشرکت‌های دانش‌بنیان است.

مسعود توفیقی به فضای دیگری علاوه بر این برج یازده طبقه اشاره کرد و گفت: صنایع خلاق و فرهنگی در آن ساختمان که بنابود کاربری فرهنگسرا داشته باشد در قالب 40 دفتر برای شرکت‌های خلاق، یک استودیوی تولید محتوا و 12 کلاس آموزشی مستقر شده است. 

توفیقی همچنین موسسه‌ علوم و فنون کیش را با 32سال سابقه، کاملا وابسته به سازمان عنوان کرد و گفت: این موسسه علاوه بر رویکرد آموزشی خود، ماموریت مرکز نوآوری را نیز انجام می‌دهد.

وی از قرارداد و استقرار 57 شرکت دانش‌بنیان در این مرکز خبر داد و افزود: دو شتاب‌دهنده و 9 استارتاپ نیز به همراه دو دانشگاه "صنعتی امیرکبیر" و "علم و صنعت"، 15 شرکت خلاق، در این مرکز فعال هستند.

مدیرعامل موسسه علوم‌وفنون کیش و مدیر مرکز نوآوری کیش تاکید کرد: یک صندوق پژوهش و فناوری به عنوان یکی از صندوق‌های "بی سی" با مجوز از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، که پیگیری‌های دبیرخانه را جهت فعالیت خود نیازمند است.

توفیقی بیشترین تمرکز این مرکز را بالا بردن تقاضا برای محصولات دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: "اقتصاد دریامحور و توسعه اقتصاد سواحل و جزایر کشور مانند تفریحات دریایی و محیط زیست‌دریایی" از محورهای فعالیت و اهداف مرکز نوآوری کیش هستند که با همکاری هیئت امنا، سازمان منطقه آزاد کیش، دانشگاه‌ها و بخش خصوصی، هوشمندسازی و ساماندهی سواحل در دستور کار این مجموعه قرار گرفته است.

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی کشور، با حضور در مرکز نوآوری کیش با فعالان تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های مستقر در این مرکز دیدار کرد و در مورد ایده‌های علمی و خلاقانه‌‌ آنان به گفت‌و‌گو نشست.

در این مورد دیدگاه تان را بیان نمایید

* نام خود را وارد نمایید .
لغو
*دیدگاه تان را بیان نمایید .

شرکت در آزمون آنلاین
شما قبلا در این آزمون شرکت نموده اید
کد ملی معتبر نمیباشد
شماره همراه معتبر نمیباشد

دریافت محتوای آموزشی موسسه زبان کیش

برای دریافت اخرین محتوای آموزشی و اخبار موسسه زبان کیش ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید: